ukrufrende
Uprawa pasowa

Doradztwo i szkolenia – Strip Till

Firma Czajkowski oprócz produkcji i sprzedaży maszyn do uprawy pasowej organizuje także szkolenia i seminaria w zakresie technologii Strip Till (uprawa pasowa). Szkolenia są otwarte i każdy zainteresowany może bezpłatnie w nich uczestniczyć. Są one organizowane głównie w siedzibie naszej firmy (Sokołowo) a także na terenie całego kraju. Informacje o planowanych szkoleniach podajemy wcześniej na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Na szkoleniu otrzymacie Państwo darmowe materiały i zobaczycie maszyny podczas pracy. Będzie okazja porozmawiać z wykładowcami różnych uczelni, agronomami,  doradcami agrotechnicznymi z cukrowni i czołowych firmy takich jak: Syngenta, Bayer, BASF oraz zespołem specjalistów firmy Czajkowski.

Szkolenie w zakresie uprawy pasowej połączona z prezentacją polową prototypów maszyn w Sokołowie, czerwiec 2016.

 

Szkolenie w zakresie uprawy pasowej połączona z prezentacją polową w Sokołowie, wrzesień 2016.

Historia uprawy pasowej

W 2010 r w Sokołowie gdzie były stosowane tradycyjne metody uprawy roli, Maciej Czajkowski zaczął realizować swoje pomysły w celu wprowadzenia uproszczeń i szukania oszczędności przy produkcji roślinnej. W 2011 roku zakupiono agregat do głębokiego spulchniania gleby Alpego Skat 300, aby wyeliminować pług. Agregat posłużył do przeprowadzenia bardzo wielu doświadczeń. Przez kolejne lata testowaliśmy różnego rodzaju urządzenia i rozwiązania m.in. dla uprawy pasowej (Strip Till). Na podstawie zdobytej w ten sposób wiedzy w 2013 roku rozpoczęliśmy budowę pierwszej maszyny.

Uprawa pasowa – jest to system uprawy gleby, który polega wyłącznie na spulchnianiu wąskiego pasa w rzędzie siewu. Łączy w sobie zalety konwencjonalnej uprawy gleby (m.in.bezpieczeństwo plonów) z korzyściami siewu bezpośredniego (m in. ochrona gleby przed erozją oraz minimum kosztów). Technologia ta pozwala również zastosować zlokalizowane nawożenie.

 

Wiosna 2014r. Prototyp ST1

 

Wiosna 2015r. Prototyp ST2

 

Marzec 2016r. Prototyp Czajkowski ST 300 / ST 450

 

Marzec 2016r. Prototyp Czajkowski ST 600

Facebook
YouTube