W agregatach serii STK dwukomorowy zbiornik możemy podzielić w proporcjach 50/50, daje nam to możliwość optymalnego wykorzystania pojemności zbiornika do wysiewu dwóch rodzajów nawozu przy zagregowaniu  agregatu z siewnikiem punktowym. Jeżeli nasiona wysiewamy za pomocą przystawki siewnej PS poprzez szybkie przełożenie węży podawczych jedna komora zbiornika przeznaczona jest na nawóz natomiast z drugiej komory pobierane są nasiona zbóż czy rzepaku. Zbiornik w podstawowej opcji ma pojemność 2400l.

Solidna rama konstrukcji modułowej pozwala na bezproblemowe zwiększanie i zmniejszanie szerokości roboczej. Specjalnie zaprojektowany system ram i mocowań na kształt kratownicy pozwala na zachowanie doskonałej sztywności całej konstrukcji przez co doskonale sprawdza się w pracy w nawet najcięższych warunkach. Mocowane do ramy głównej ramki robocze to konstrukcja dopracowywana i testowana przez wiele tysięcy hektarów w bardzo zróżnicowanych warunkach glebowych. Opatentowany układ elementów roboczych pozwala na bezproblemową pracę nawet w najcięższych warunkach glebowych zapewniając roślinom wszelkie niezbędne warunki do prawidłowego rozwoju. Wąski pas gleby dzięki talerzom rozgarniającym jest oczyszczony z resztek pożniwnych, falisty krój tnący pozwala pionowej słupicy spulchniająco napowietrzającej zagłębić się w glebie jak najmniej inwazyjnie. Pionowy kształt elementu pracującego w glebie na głębokość do 35cm pozwala na spulchnienie i napowietrznie gleby przy jednoczesnym nie wyciąganiu jej na powierzchnię gleby.

Wał oponowy o wysokości 89cm ustawiony w systemie off-set pozwala w kontrolowany i efektywny sposób zagęścić glebę i wyrównać jej powierzchnię.

3 punktowy układ zawieszenia zwany także tylnym TUZ-em umożliwia zagregowanie agregatu Czajkowski STK z każdym dostępnym na rynku siewnikiem punktowym ale także sadzarką lub innym narzędziem posiadającym 3 punktowy układ zwieszenia. Agregaty w standardzie mają 2 pary wyjść hydraulicznych umiejscowionych w okolicy tylnego TUZ-a dlatego możliwe jest podłączenie siewnika punktowego z napędem hydraulicznym lub przy zastosowaniu multiplikatora możliwe jest podłączenie siewnika z napędem mechanicznym poprzez multiplikator hydrauliczny.

Elektryczny aparat wysiewający wykonany z najwyższej jakości stali kwasoodpornej oraz tworzyw sztucznych pozwala na bezawaryjną pracę w najcięższych warunkach. Prosta konstrukcja wsparta najnowocześniejszą elektroniką opartą na wiedzy i doświadczeniu firm takich jak MC Electronics® czy Mueller-Elektronik® gwarantuje precyzyjny wysiew i łatwość obsługi oraz serwisowania.

Jako jedyni na rynku dajemy możliwość rozbudowy maszyny o dodatkowe sekcje robocze bez konieczności wymiany sprzętu na nowy. Wybierając opcję PLUS dla swojego agregatu, możesz łatwo rozszerzyć swój agregat od szerokości 3 do 4,5m. Pozwala to na wysiew kukurydzy, nasion słonecznika w odstępach 75 cm przez 6-rzędowy siewnik punktowy, co znacznie zwiększa wydajność pracy.

Czajkowski STK  

Agregat do uprawy pasowej Czajkowski STK to kompaktowa maszyna idealnie wpasowująca się w potrzeby Polskich rolników, którzy w większości dysponują ciągnikami o mocach 150-250KM. Mniejsze agregaty ze stajni Czajkowski posiadają te same funkcjonalności co modele z serii ST. Zaawansowana konstrukcja umożliwia siew wszystkich roślin w europejskich rozstawach. Za jednym przejazdem agregaty są wstanie spulchnić, napowietrzyć, dostarczyć nawóz do 35 cm w głąb gleby, wyrównać  powierzchnie pola oraz zasiać interesującą nas roślinę. System off-set użyty zarówno  w sekcji uprawowej jak i wale zagęszczająco – wyrównującym umożliwia siew w nawet najtrudniejszych warunkach bez możliwości zapchania maszyny.   Opcja PLUS agregatu umożliwia siew kukurydzy z siewnikami 6 rzędowymi dowolnego producenta.

Najważniejsze cechy:

 • siew wszystkich rodzajów roślin w rozstawach 37,5 ; 40 ; 45 ; 75 cm.
 • możliwość podczepienia dowolnego siewnika punktowego oraz przystawki siewnej
 • pozwala na zastosowanie do dwóch rodzajów nawozów
 • duża pojemność zbiornika pozwala na dłuższą pracę 
 • hydrauliczne zabezpieczenie słupicy spulchniającej
 • wytrzymałe elementy robocze szybko demontowane
 • materiały najwyższej jakości
 • szybki i bezproblemowy przegląd codzienny
 • brak punktów smarnych
 • ograniczenie parku maszynowego, mniejsza ilość zużytego paliwa, ograniczenie czasu pracy
 • dzięki opcji PLUS możemy dopasować obecnie posiadany siewnik punktowy

Więcej niż korzyści

Agregat do uprawy pasowej Czajkowski pozwala uzyskać szereg korzyści  finansowych takich jak: ograniczenie wydatku paliwowego od 50% do 70%, oszczędność czasu potrzebnego na należyte przygotowanie gleby w celu prawidłowego rozwoju roślin oraz ograniczenie nawożenia do 30% w porównaniu do systemu orkowego. Oprócz zalet finansowych przejście na system uprawy pasowej zwiększa populację dżdżownic, która prowadzi do polepszenia struktury gleby, ograniczenie erozji wodnej i wietrznej oraz  zwiększenie materii organicznej zawartej w glebie. W konsekwencji prowadzi to do stabilizacji plonów, a nawet ich zwiększenia w porównaniu do technologii orkowej lub bezorkowej.

zmniejszenie nawożenia o 30%
zmniejszenie ilości zużytego paliwa o 50%
zmniejszenie czasu potrzebnego na uprawę, nawożenie, siew o 70%

Czajkowski PS  

Przystawka siewna Czajkowski PS to urządzenie specjalnie skonstruowane do siewu zbóż, rzepaku, grochu, konopi, soi oraz innych roślin, których siew możliwy jest w systemie siewu rzutowego. Wymienne elementy wysiewające pozwalające wysiewać rośliny w szerokich i wąskich pasach zaprojektowane w taki sposób aby nasiono zawsze znalazło się pod resztkami pożniwnymi , niezależne kopiowanie każdej sekcji siewnej czy czujniki przepływu nasion gwarantujące jakość i precyzję siewu to tylko niektóre z zalet, które przemawiają za stosowaniem przystawek siewnych min. przy siewie  zbóż.

Najważniejsze cechy:

 • nasiona umieszczone są zawsze na zadanej głębokości
 • wymienny element wysiewający umieszcza nasiona zawsze pod resztkami pożniwnymi
 • wysiew materiału siewnego odbywa się zawsze według zadanej wartości i jest kontrolowany poprzez szereg czujników, które na bieżąco informują operatora o normie wysiewu.

Pliki do  pobrania

Formularz kontaktowy