W agregatach serii ST dwukomorowy zbiornik możemy podzielić w proporcjach 40/60, daje nam to możliwość optymalnego wykorzystania pojemności zbiornika do wysiewu dwóch rodzajów nawozu przy zagregowaniu  agregatu z siewnikiem punktowym. Jeżeli nasiona wysiewamy za pomocą przystawki siewnej PS za pomocą specjalnie zaprojektowanej przegrody w łatwy sposób zmieniamy proporcję podziału na 60/40 tak aby tylna z tylnej komory pobierane były nasiona zbóż czy rzepaku. Zbiornik w standardzie ma pojemność 3900l. Każdą maszynę z serii ST można doposażyć w opcjonalną nadstawkę, która zwiększa pojemność do 4900l pozwalając przy tym na jeszcze bardziej wydajne wykorzystanie maszyny podczas prac polowych.

Solidna rama konstrukcji modułowej pozwala na bezproblemowe zwiększanie i zmniejszanie szerokości roboczej. Specjalnie zaprojektowany system ram i mocowań na kształt kratownicy pozwala na zachowanie doskonałej sztywności całej konstrukcji przez co doskonale sprawdza się w pracy w nawet najcięższych warunkach. Mocowane do ramy głównej ramki robocze to konstrukcja dopracowywana i testowana przez wiele tysięcy hektarów w bardzo zróżnicowanych warunkach glebowych. Opatentowany układ elementów roboczych pozwala na bezproblemową pracę nawet w najcięższych warunkach glebowych zapewniając roślinom wszelkie niezbędne warunki do prawidłowego rozwoju. Wąski pas gleby dzięki talerzom rozgarniającym jest oczyszczony z resztek pożniwnych, falisty krój tnący rozcina glebę na głębokość 12cm i pozwala pionowej słupicy spulchniająco napowietrzającej zagłębić się w glebie jak najmniej inwazyjnie. Pionowy kształt elementu pracującego w glebie na głębokość do 35cm pozwala na spulchnienie i napowietrznie gleby przy jednoczesnym nie wyciąganiu jej na powierzchnię gleby.

 

Najwyższy dostępny na rynku wał oponowy o wysokości 102,5cm ustawiony w systemie off-set efektywnie zagęszcza glebę i wyrównuje jej powierzchnię.

3 punktowy układ zawieszenia zwany także tylnym TUZ-em umożliwia zagregowanie agregatu Czajkowski ST z każdym dostępnym na rynku siewnikiem punktowym ale także sadzarką lub innym narzędziem posiadającym 3 punktowy układ zwieszenia. Agregaty w standardzie mają 2 pary wyjść hydraulicznych umiejscowionych w okolicy tylnego TUZ-a dlatego możliwe jest podłączenie siewnika punktowego z napędem hydraulicznym lub przy zastosowaniu multiplikatora możliwe jest podłączenie siewnika z napędem mechanicznym poprzez wałek WOM

Elektryczny aparat dozujący marki Czajkowski wykonany z najwyższej jakości stali kwasoodpornej oraz tworzyw sztucznych pozwala na bezawaryjną pracę w najcięższych warunkach. Prosta konstrukcja wsparta najnowocześniejszą elektroniką opartą na wiedzy i doświadczeniu firm takich jak MC Electronics® czy Mueller-Elektronik® gwarantuje precyzyjny wysiew i łatwość obsługi.

Jako jedyny producent na rynku dajemy możliwość rozbudowy maszyny o dodatkowe metry robocze bez konieczności wymiany sprzętu na nowy. Wybierając opcję PLUS dla swojego agregatu możesz w bezproblemowy sposób poszerzyć swój agregat z szerokości 3.0 do 4.0 ; 4,50 ; 6.0 metrów! Pozwala to zarówno na dopasowanie agregatu do posiadanego ciągnika ale także do wysiewu danej rośliny.
Przykładowo jeżeli dysponujemy ciągnikiem o mocy 250KM możemy zboża oraz rzepak wysiewać przy szerokości roboczej 3m za pośrednictwem 8 sekcji roboczych, natomiast kukurydzę wysiewać na szerokości 6m roboczych również a pośrednictwem 8 sekcji przy zagregowaniu agregatu z 8 rzędowym siewnikiem punktowym.

Czajkowski ST 

Agregaty do uprawy pasowej Czajkowski z serii ST to maszyny przeznaczone dla rolników średnio i wielko obszarowych oraz firm usługowych. Charakteryzuje je przede wszystkim uniwersalność, wydajność oraz komfort pracy. Zaawansowana konstrukcja umożliwia siew wszystkich roślin w europejskich rozstawach, za jednym przejazdem agregaty są wstanie spulchnić, napowietrzyć, równomiernie dostarczyć nawóz na całej głębokości do 35 cm w głąb gleby, wyrównać  powierzchnie pola oraz zasiać wybraną roślinę. System off-set użyty zarówno w sekcji uprawowej jak i wale zagęszczająco – wyrównującym umożliwia siew w nawet najtrudniejszych warunkach bez możliwości zapchania maszyny.

Najważniejsze cechy:

 • siew wszystkich rodzajów roślin w rozstawach 37,5 ; 40 ; 45 ; 75 cm.
 • możliwość podczepienia dowolnego siewnika punktowego oraz przystawki siewnej.
 • pozwala na zastosowanie do dwóch rodzajów nawozów
 • możliwość powiększenia pojemności z 3900l do 4900l
 • hydrauliczne zabezpieczenie słupicy spulchniającej
 • wytrzymałe elementy robocze szybko demontowane
 • materiały najwyższej jakości
 • szybki i bezproblemowy przegląd codzienny
 • od 14 do 18 punktów smarnych
 • ograniczenie parku maszynowego, mniejsza ilość zużytego paliwa, ograniczenie czasu pracy
 • dzięki opcji PLUS stopniowo zwiększamy szerokość roboczą wraz z rozwojem gospodarstwa

Więcej niż korzyści

Agregat do uprawy pasowej Czajkowski pozwala uzyskać szereg korzyści  finansowych takich jak: ograniczenie wydatku paliwowego od 50% do 70%, oszczędność czasu potrzebnego na należyte przygotowanie gleby w celu prawidłowego rozwoju roślin oraz ograniczenie nawożenia do 30% w porównaniu do systemu orkowego. Oprócz zalet finansowych przejście na system uprawy pasowej zwiększa populację dżdżownic, która prowadzi do polepszenia struktury gleby, ograniczenie erozji wodnej i wietrznej oraz  zwiększenie materii organicznej zawartej w glebie. W konsekwencji prowadzi to do stabilizacji plonów, a nawet ich zwiększenia w porównaniu do technologii orkowej lub bezorkowej.

zmniejszenie nawożenia o 30%
zmniejszenie ilości zużytego paliwa o 50%
zmniejszenie czasu potrzebnego na uprawę, nawożenie, siew o 70%

Czajkowski PS  

Przystawka siewna Czajkowski PS to urządzenie specjalnie skonstruowane do siewu zbóż, rzepaku, grochu, konopi, soi oraz innych roślin, których siew możliwy jest w systemie siewu rzutowego. Wymienne elementy wysiewające pozwalające wysiewać rośliny w szerokich i wąskich pasach zaprojektowane w taki sposób aby nasiono zawsze znalazło się pod resztkami pożniwnymi , niezależne kopiowanie każdej sekcji siewnej czy czujniki przepływu nasion gwarantujące jakość i precyzję siewu to tylko niektóre z zalet, które przemawiają za stosowaniem przystawek siewnych min. przy siewie  zbóż.

Najważniejsze cechy:

 • nasiona umieszczone są zawsze na zadanej głębokości
 • wymienny element wysiewający umieszcza nasiona zawsze pod resztkami pożniwnymi
 • możliwość rozbudowy z 3m do nawet 6m PS dzięki opcji PLUS
 • wysiew materiału siewnego odbywa się zawsze według zadanej wartości i jest kontrolowany poprzez szereg czujników, które na bieżąco informują operatora o normie wysiewu.

Pliki do  pobrania

Formularz kontaktowy