W poniedziałek, 2 maja, w Starymgrodzie odbyły się Dni Pola 2016 FUTTER NOVA 11 „Innowacje w rolnictwie”. Na imprezie zaprezentowało się wiele firm z całego regionu, działających w branży rolniczej.
Na tej imprezie zaprezentowała się również nasza firma. Zapraszamy do krótkiej relacji.

„Maciej Czajkowski, który prezentował agregat w technologii strip-till, co jest innowacją na skalę światową (wycofanie z technologii uprawy pługa), powiedział, iż poprzez zastosowanie w strukturze z zasiewów mieszanki międzyplonowej FUTTER NOVA 11 dostarczamy jednocześnie ponadprzeciętne ilości materii organicznej, co wpływa na podniesienie zawartości próchnicy w glebie i polepszenie jej kondycji.
W czasie pokazu wykonano zbiór mieszanki międzyplonowej FUTTER NOVA 11.Tego samego dnia bezpośrednio zasiano kukurydzę w technologii uprawy pasowej. Przy zastosowaniu jednego przejazdu została uprawiona gleba, zasiane dwa rodzaje nawozów i wysiana kukurydza. Taka kombinacja pozwala rolnikowi ograniczyć co najmniej pięć zabiegów konwencjonalnych – orka, dwukrotny rozsiew nawozów, uprawa, siew. Co nader istotne, technologia strip-till poprzez to, że nie odwraca gleby, tylko ją przecina i uprawia w pasie siewu, całkowicie ogranicza zbieranie kamieni. W ten sposób rolnik jest w stanie ograniczyć koszty produkcji oraz zredukować czas od zbioru międzyplonu do zasiewu rośliny głównej. ”

Źródło:
Wielkopolska gazeta lokalna Krotoszyn
http://www.glokalna.pl/innowacje-w-rolnictwie-dni-pola-2016-2/