Fundusze Europejskie

Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej

„Promocja marki produktowej Czajkowski na rynkach międzynarodowych”

Czajkowski Maszyny sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „Promocja marki produktowej Czajkowski na rynkach międzynarodowych”.

Cel projektu

Celem projektu jest zwiększenie rozpoznawalności marki produktowej „Czajkowski” na rynkach międzynarodowych, w szczególności w Niemczech i Bułgarii, oraz wzrost zainteresowania ofertą nowoczesnych maszyn rolniczych przeznaczonych do prowadzenia gospodarstw w efektywnej technologii uprawy pasowej – Strip Till. Oferowane rozwiązania wspierają optymalizację kosztów produkcji rolnej, ograniczenie zużycia zasobów oraz zrównoważone użytkowanie gleby.

W ramach marki produktowej „Czajkowski” promowana będzie grupa maszyn rolniczych przeznaczonych do uprawy pasowej:

– Agregat do uprawy pasowej Czajkowski ST

– Agregat do uprawy pasowej Czajkowski STK

– Przystawka wysiewająca Czajkowski PS

– Głębosz do uprawy pionowej Czajkowski VT

– Siewnik punktowy PSP

Planowane działania

Projekt przewiduje udział Czajkowski Maszyny sp. z o.o. w charakterze wystawcy w międzynarodowych targach branżowych Agritechnica 2027, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech w dniach 14–20 listopada 2027 r.

W ramach udziału w wydarzeniu zaplanowano organizację stoiska wystawienniczego o powierzchni 200 m², prezentację marki i oferowanych maszyn rolniczych oraz prowadzenie spotkań i rozmów biznesowych z potencjalnymi kontrahentami.

Projekt przewiduje realizację następujących działań promujących markę produktową „Czajkowski”:

– Wynajem powierzchni wystawienniczej i organizację stoiska podczas targów Agritechnica 2027

– Przygotowanie zabudowy stoiska oraz zapewnienie jego kompleksowej obsługi

– Zapewnienie na stoisku wizualizacji Marki Polskiej Gospodarki

– Produkcję dwóch filmów informacyjno-promocyjnych prezentujących markę oraz oferowane maszyny rolnicze

– Przygotowanie materiałów filmowych w języku angielskim i niemieckim oraz ich publikację na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Spółki

– Przygotowanie elektronicznych materiałów i katalogów produktowych

– Organizację udziału przedstawicieli Spółki w wydarzeniu oraz prowadzenie działań handlowych skierowanych do odbiorców zagranicznych

Grupy docelowe

Grupą docelową projektu są przede wszystkim rolnicy i gospodarstwa rolne zainteresowane wdrażaniem technologii uprawy pasowej, a także dystrybutorzy, dealerzy, partnerzy handlowi oraz inni potencjalni kontrahenci działający na rynku maszyn rolniczych, w szczególności na terenie Niemiec i Bułgarii.

Spodziewane efekty projektu

– Udział Czajkowski Maszyny sp. z o.o. w międzynarodowych targach Agritechnica 2027 w charakterze wystawcy

– Prezentacja na rynkach zagranicznych pięciu produktów należących do linii maszyn rolniczych marki „Czajkowski”

– Produkcja dwóch filmów informacyjno-promocyjnych

– Zwiększenie rozpoznawalności marki produktowej „Czajkowski” na rynkach międzynarodowych

– Nawiązanie nowych relacji handlowych i zwiększenie sprzedaży eksportowej produktów objętych projektem

Dzięki realizacji projektu Czajkowski Maszyny sp. z o.o. do 2030 roku:

– Podpisze 5 zagranicznych kontraktów handlowych dotyczących produktów objętych projektem

– Osiągnie przychód ze sprzedaży poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów będących przedmiotem projektu w wysokości co najmniej 1 575 000,00 zł

Wartość projektu:

651 832,50 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich

295 709,60 PLN

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie